Šilainiai [Rubbish] Project

Iššūkis – kūrybiškas šiukšlių panaudojimas!

Kūrybinė komanda: Evelina Šimkutė, Džiugas Karalius, Robert Ilgen ir Rasa Patalauskaitė su vaikais, 2020

VIII fortas kauniečiams tapo istoriniu parku, kuriame vasaros metu vyksta kultūriniai renginiai, bendruomenės daržuose pluša senjorai ir šilainiškiai džiaugiasi unikalia gamta. Tačiau ir šioje, pamažu tvarkomoje vietoje, susiduriama su gan dažna problema – kasmet forto šlaitais leidžiasi prakiurusios padangos, į paveldo teritoriją atgabenamos ir paliekamos stambiagabaritės atliekos ir lankytojai ne visada po savęs susitvarko.

Kasmet vykstančių bendruomeninių talkų metu surinktos šiukšlės tapo medžiagų krūvomis, kurias sugalvota paversti naujais objektais. Kūrybinis iššūkis – sumažinti į sąvartyną keliaujančių šiukšlių kiekį, kiek įmanoma daugiau medžiagų panaudojant naujų objektų kūrimui.

Iššūkio ėmėsi architektai Robet Ilgen ir Rasa Patalauskaitė (Architektūros studija TAKTAK, Vokietija: http://www.taktak.de) ir architektas-menininkas Džiugas Karalius. Darbai VIII forte prasidėjo rugsėjo 6 dieną ir tęsėsi tris mėnesius.

Objektus aplankyti galite (o galbūt net pasisemti įkvėpimo savam antrinio panaudojimo projektui!) jums patogiu metu atėjus pasivaikščioti VIII forto lauko erdvėse.

Organizatorius: „Šilainiai Project“

Projekto partneris: VšĮ Kauno tvirtovės parkas

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.     

                       

Džiugo Karaliaus darbai VIII forte

Gruodis, 2020

Fotografijos Vytauto Paplausko

Nuotraukos: Vytautas Paplauskas