Milda Gailiūtė

Milda Gailiūtė is a young Lithuanian painter who lives and works in Šilainiai. Sense of place is an important part of her work. She captures details with photography and then makes paintings based on them in the studio. Milda chooses to work with one colour, which is different for each location. Her latest series ‘Viena’ was produced whilst Milda was artist in residence in Vienna, Austria. Below are some images from Mildas’ solo show in Titanikas gallery (Vilnius, Lithuania 2016) presenting works produced in Vienna.

Milda will be producing a new piece of work for Silainiai Project. 18 August she will be giving an artist talk in Šilainiai library.

“It is important for me to create work in the place where I live, about that place. Sometimes I return to locations in my memories and paint them in my studio.” – says the artist.

M GailiuteOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAMilda Gailiute

Photographs by Vidas Poškus

Milda Gailiūtė has presented her work internationally and had over 30 group and six solo shows. She has received many awards in Lithuania, including Lithuanian Ministry of Culture stipend in 2015. Since 2013 Milda is a member of Lithuanian Artist Association.

 

Lithuanian

“Mildos Gailiūtės tapyba yra klasicistinė. Tai ne tik liudija, tai įrodo ir argumentuoja, jos monochramatiškumas. Tapytoja naudoja tipiškai klasicistinę grizailės (prancūzai ir tas pats Claude‘as tartų: grisaille) techniką. „Gris“ – tai pilka. Bet klasicistai, o ir visi kiti, tuo apibrėžia bet kokią monochrominę tapybą (pati autorė neišdavė paslapties kokį konkrečiai dažą naudoja, tik suintrigavo paatviravusi, jog tai specialus, ypatingas pigmentas). Grizailė (ja tapydavo net mūsiškis Pranciškus Smuglevičius) tapyboje imituodavo marmurinius ar iš kokios kitokios uolienos iškaltus reljefus. Taigi, įsivaizduokime (nes tapyba yra iliuzijos menas), jog regime akmenyje iškaltus peizažus. Natūralu, jog tai kas yra užfiksuota marmure, granite ar kalkakmenyje, išlieka ilgam. Tad M. Gailiūtės tapyba yra ne tik klasicistinė, ji netgi orientuota į amžinybę. Ar bent jau tolimesnę ateitį. Nebeliks mūsų, gyvens kitos kartos (su kitokiais skoniais bei meno suvokimu), tačiau šioji tapyba bus. Bent jau grynųjų idėjų sferoje – tikrai taip.” Vidas Poškus

 

“Tapyboje man svarbi vieta. Svarbu pastebėti, kas man tapybos momentu yra įdomu. Tapyboje remiuosi nuotraukose užfiksuotais vaizdais.“

“Svarbu kurti toje vietoje, kurioje gyvenu, apie tą erdvę. Kartais sugrįžtu prie vietų ir tapau jau studijoje Kaune.“ – teigia tapytoja.

 

Daugiau apie menininkę:

Milda Gailiūtė gimė 1984 metais Kaune. Gyvena ir kuria Kaune. Nuo 2013 metų Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Kūryba pristatyta Lietuvoje ir užsienyje 6 personalinėse parodose bei daugiau nei 30 grupinių parodų. Nuo 2013 metų užsima pedagogine veikla. Kūryba yra įvertinta 8 apdovanojimais, tarp kurių – 2012 metais Kauno miesto savivaldybės kultūros ir meno stipendija, o 2015 metais – Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos Individuali valstybinė stipendija.

 

Menotyrininko Vido Poškaus straipsnis apie personalinę Mildos Gailiūtės tapybos parodą „Viena“, vykusią VDA parodų salėje „Titanikas“.

Titanikas gallery, Vilnius, Lithuania 2016. Photograps by Gytis Norvila